O PRZEDSZKOLU

 
                                                „Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu” Robert Fulghum 

Witamy na stronie Przedszkola Miejskiego Nr 17 „Bajka”.

bajka

 Mamy nadzieję, że dzięki niej dzieci i rodzice będą mogli bardziej zaangażować się w życie przedszkola.

Przedszkole Bajka to wyjątkowe miejsce, w którym Dziecko w bezpiecznej, rodzinnej i pełnej zrozumienia atmosferze spędzi wesoło czas, bawiąc się i jednocześnie zdobywając wiedzę oraz umiejętności niezbędne w przyszłej edukacji. Wspieramy rozwój Państwa pociech, a każdy wychowanek jest tak samo ważny i wyjątkowy. Szanujemy się wzajemnie, rozwijamy i znajdujemy dobre rozwiązania, ponieważ mamy jasno określony cel – dobro dziecka! Wiemy, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, wiemy też jak ważna jest umiejętność budowania relacji i dialog. W naszym przedszkolu nie brakuje więc zabawy, bliskości i przytulania. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, sprawdzonej organizacji i wykwalifikowanej kadrze, zapewniamy dzieciom komfortowe warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, gwarantując przy tym znakomitą zabawę.Co nas wyróżnia ?
· Łagodna adaptacja
· Edukacja przyjazna dzieciom
· Wzorowe przygotowanie do szkoły
· Dużym atutem naszego przedszkola jest zdrowe i urozmaicone żywienie. Posiłki przygotowywane są na miejscu, a ciasta pieczone przez panią kucharkę.

Dzieci korzystają z następujących posiłków:

– śniadanie
– II śniadanie (owoce i warzywa),
– obiad
– podwieczorek
Posiłki są nie tylko smaczne, ale też zbilansowane zgodnie z potrzebami i wymogami żywieniowymi dzieci.

Nasze przedszkole mieści się na osiedlu Kormoran. Jest to budynek parterowy, wolnostojący. Nasze warunki lokalowe i baza materialna umożliwiają realizację zadań statutowych. Jesteśmy przedszkolem 4-oddziałowym. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku 3-6 lat. Sale poszczególnych oddziałów są estetyczne i przestronne, wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku wychowanków. Naszym najważniejszym zadaniem jest, aby dzieci były: zdrowe i szczęśliwe, wrażliwe i kochające, myślące i twórcze, tolerancyjne, otwarte i pewne siebie, dobrze przygotowane do nauki w szkole. To wszystko osiągamy dzięki wykształconym i kreatywnym nauczycielkom, które nieustannie doskonalą się na kursach i warsztatach. Dzięki temu wykorzystują wiele ciekawych form i metod pracy podnoszących jakość zajęć. Angażują dzieci, pobudzają ich kreatywność i ciekawość świata. Podejmujemy działania w celu integracji rodziców z przedszkolem. Zapraszamy ich na uroczystości, spotkania, pikniki, dni otwarte, zajęcia warsztatowe i pokazowe, prelekcje specjalistów, konsultacje indywidualne i zebrania. Organizujemy dni adaptacyjne dla dzieci 3 – letnich i ich rodziców.
Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:00 do 17:00

Godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki realizowane są w przedszkolu od 7.00 do 12.00

Tradycje przedszkola:
Dzień Przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka
Mikołajki
Spotkania wigilijne z rodzicami
Bal karnawałowy
Dzień Babci i Dziadka
Powitanie wiosny
Dzień Ziemi
Sprzątanie świata
Dzień Mamy i Taty
Festyny Rodzinne
Dzień Dziecka
Pożegnanie starszaków